Zvončekové dorozumievacie systémy

Staré bytové analógové zvončekové systémy trpia rôznymi nevýhodami (poškodené/vyvesené telefóny „zrútia“ celý systém a pod.). Nové digitálne dorozumievacie systémy sú imúnne voči vyveseným telefónom, sú spoľahlivé a majú možnosť telefonovať si medzi bytmi.

Domáce telefóny slúžia na audio komunikáciu medzi osobou stojacou pri vchodovej bráne a osobou, ktorá je prítomná v byte. Vo väčšine objektov sa na celú spomínanú komunikáciu používa analógový systém. Jeho veľkou nevýhodou je, že ak sa nechajú vyvesené, prípadne zle položené niektoré telefóny, celý systém sa znefunkční. Pri normálnom stave je v systéme 12V, ale akonáhle pribudnú prípadne vyvesené telefóny, toto napätie rapídne klesne a systém je nepoužiteľný.

V dnešnej dobe sa neoplatí investovať do analógového systému ale do digitálneho dvojvodičového systému. Celá komunikácia prebieha len po dvoch vodičoch. Hovor je kvalitnejší a najväčšou výhodou je, že zle položený telefón systém automaticky odpojí a tak nezaťažuje ostatnú komunikáciu.

Zvončekové tablá môžu obsahovať buď priamu voľbu, t.j. vedľa každej menovky je tlačidlo na vyzvonenie bytu, alebo kódovú voľbu, pri ktorej m každý byt pridelené trojčíslie, ktoré treba zadať na numerickej klávesnici. Vedľa klávesnici je samozrejme menný zoznam aj s kódmi bytov.

Zvončekové audio systémy sú nevyhnutnosťou hlavne kvôli bezpečnosti obyvateľov domu. V súčasnej dobe sú zvončekové systémy nainštalované na väčšine domov, a preto sa naša firma zameriava nielen na ich montáž, ale aj na ich opravy a údržbu.

Pozrite si galériu našich realizácií

PREČO SI VYBRAŤ
STAVOMAL?

Asset 5

Stabilná pozícia na trhu

Asset 6

Kompletné poradenstvo

Asset 7

Stovky úspešných realizácií

POSTARÁME SA O VŠETKO

  • Predprojektova príprava
  • Inžinierske činnosti
  • Poradenstvo - financovanie
  • Projektová dokumentácia
  • Realizácia diela
  • Záručný a pozáručný servis